کابل خشک چیست

کابل خشک چیست ؛ موارد استفاده ی آن در کجاست ؟

کابل خشک یک نوع کالا پرکاربرد در موارد تخصصی و صنعتی است. این کابل موارد کاربرد و استفاده های گوناگون را دارا می باشد. همچنین مانند دیگر انواع سیم و کابل ، کابل خشک نیز ویژگی های مخصوص به خود را دارد که همین ویژگی ها موجب می شود که این نوع کابل با کابل های دیگر تفاوت داشته باشد و کاربردهای خاص خود را نیز دارا باشد.

اگر بخواهیم به شکل دقیق تر به این موضوع بپردازیم خشک به کابل های گفته می شود که دارای یک یا چند مفتول سیمی هستند و یا چند رشته سیمی که این رشته ها به حالت یکدست و در هم تنیده تبدیل شده است و به صورت یک رشته در آمده است.

جهت خريد يا استعلام قيمت فروش انواع سیم و کابل خشک با دفتر فروش شرکت بازرگانی فرتاک تماس حاصل فرمایید:

کابل خشک چیست

به این محصول، کابل مفتولی نیز گفته می شود. این کابل به دلیل اینکه تک سیمی تک رشته ای است و یا اینکه در آن از چند سیم به صورت یک یک رشته استفاده شده است، از رسانایی و قدرت جریان برق بالایی برخورد است و جریان را به خوبی عبور می دهد.

همان جوری که از اسم آن مشخص است، کابلی خشک با انعطاف پذیری پایین است. همین امر موجب شده است تا از آن در ساختمان و زمین استفاده شود. از این جهت به آن، کابل زمینی نیز گفته می شود.

در مصارفی مثل تابلوهای برق نیز از آن استفاده می شود زیرا که در تابلوهای برق به انعطاف پذیری بالای نیاز نیست و می توان از این نوع کابل استفاده کرد، ضمن اینکه رسانایی بالایی دارد برای تابلو های برق بسیار کاربردی خواهد بود

در ادامه به ارائه اطلاعات بیشتری در مورد کابل های خشک، ویژگی و کاربردهای آن و همچنین نحوه خرید آن می پردازیم.

کابل خشک در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

کابل خشک از جمله انواع کابل هایی است که کاربردهای زیادی دارد و به یکی از پرکاربرد ترین انواع کابل ها تبدیل شده است. همین کاربرد متعدد موجب گردیده است تا از فروش بالایی در بازار برخوردار باشد.

یکی از کاربردهای مهم کابل های خشک، مربوط می شود به استفاده در مصارف صنعتی مثل سیستم توزیع توزیع برق.

کار توزیع برق، امری  تخصصی و ظریف است که برای استفاده از کابل های خشک در این سیستم، باید مهارت لازم وجود داشته باشد.

از دیگر کاربردهای این محصول، همچنین سیم کشی داخلی تابلو ها را می توان اشاره کرد.

هنگام استفاده از کابل خشک در داخل ساختمان، باید به این موضوع دقت کافی داشت که باید در زیر گچ و در لوله ها استفاده شود.

از این محصول در محیط های خشک و مرطوب  می توان استفاده کرد و در مکان های بسته و باز نیز قابل استفاده است.

در بخش های مختلف داخلی ساختمان، چه در حالتی که آجر کاری باشد و چه در حالتی که بتن کاری باشد، نیز می توان کابل و سیم خشک را استفاده کرد.

اما نکته مهم و قابل توجه در این مورد این است که شما نمی توانید از کابل های خشک در زیر زمین به شکل مستقیم استفاده کنید و کابل خشک برای چنین موارد مناسب نیست.

خرید آنلاین سیم و کابل

برای خرید انواع سیم و کابل روش ها و شیوه های متعددی وجود دارد، اما در حال حاضر با توجه به فراگیر شدن اینترنت در جامعه و در زندگی همه ما، خرید آنلاین، بهترین شیوه برای تهیه کابل و سیم خشک خواهد بود.

برای خرید آنلاین سیم خشک میتوانید به سایت های اینترنتی معتبر در این زمینه وارد شوید و به شکل راحت و سریع سفارش خود را ثبت کنید و بدین شکل خرید خود را انجام دهید.

خرید آنلاین مزیت های زیادی میتواند برای شما داشته باشد که یکی از مهم ترین مزیت های این روش برای خرید؛ صرفه جویی در وقت و هزینه است . چون خرید اینترنتی موجب میشود تا شما بتوانید هزینه های اضافی را کاهش دهید و در نهایت خریدی به صرفه و با هزینه ای مناسب داشته باشید .

شما حتی میتوانید پس از انتخاب و سفارش کالا در سایت فروش سیم و کابل، محصول را از طریق پست دریافت کنید که این روش، یک خرید راحت و عالی است و و وقت و هزینه شما برای رفت و آمد صرف نمی شود.

فقط نکته ای که باید در مورد خرید کابل خشک به صورت آنلاین ذکر کنیم این است که هنگام خرید به این مورد توجه کنید که از سایت های نماد الکترونیکی دارند و معتبر هستند برای خرید استفاده نمایید.

همچنین خرید آنلاین مزیت دیگری را نیز برای شما دارد و آن مزیت این است که می توانید قبل از خرید اطلاعات کافی در مورد انواع کابل و یا هر نوع کابل دیگر مطالعه کنید و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_cable

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید